Kendi Kendine Yardım Başvurusu

Duyurular

Kendi Kendine Yardım Başvurusu

  •  29 Eylül 2022 Perşembe
  •  139 Görüntüleme
  •  Yazdır

ÖNEMLİ NOT: Tokat Gaziosmanşapa Üniversitesi öğrencilerinin katılımına açıktır.

Sevgili Öğrenciler,
Kendi kendine yardım müdahale uygulamasının temel amacı, depresyon, anksiyete ve stres yaşayan üniversite öğrencilerinin bir uzman rehberliğinde yaşadıkları ruh sağlığı problemlerini kendi kendilerine çözmelerini sağlamaktır. 

Kendi kendine yardım: Bir bireyin kitaplar, kılavuzlar, ses dosyaları, videolar veya bu formatların bazı kombinasyonlarını kullanarak kendi kendine yürüttüğü psikolojik yardım yöntemidir (Gould ve Clum, 1993).

1. Bu çalışmaya neden katılmalıyım?

İnsanoğlu hayatı boyunca karşılaştığı farklı yaşam zorluklarıyla mücadele etmektedir. Çeşitli yaşam zorluklarıyla başa çıkabilmenin önemli bir yolu da kendi kendine yardımdır. 

Kendi kendine yardımda, yardım almak için biriyle görüşmek zorunda değilsin. İstediğin yerden süreci kendi kontrolünde yürütebilirsin. Zamandan tasarruf sağlarsın. Uzmanla iletişime geçerek eksik kalan yerleri tamamlayabilirsin. Herhangi bir ücret ödemeden psikolojik yardım alabilirsin.

2.  Müdahale programı nasıl gerçekleşecek?

Kendine yardım müdahale programı on bölümden oluşmaktadır. Her bölümün içeriğinde psikoeğitim, katılımcının kendi kendine doldurabileceği etkinlikler, davranış deneyleri ve ses dosyaları bulunmaktadır. Her bölüm içeriğine yönelik olarak mail aracılığıyla uzman desteği sağlanacaktır. 
3. Kimler başvurabilir?
Grup yalnızca Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi öğrencilerine açıktır.
4. Ne zaman düzenlenecektir?
Kendine yardım grubu kurulduktan sonra bilgi verilecektir.
5.Gruba Dahil edildiğimi nerden anlayacağım?
Gruba dahil edilen öğrenciler ile başvuru formunda yer alan mail adresi veya telefon numarası ile iletişime geçilecektir.

Öğr. Gör. Burak KÖKSAL
İletişim: kendine.yardim@gop.edu.tr

Başvuru İçin Tıklayınız


Taşlıçiftlik Kampüsü BAP binası 3. Kat (Anaokulu yanı). Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2019© Tüm Hakları Saklıdır.